Je možné, že se na blogu vyskytuje technická chyba s videi které přeskakují, takže v článku se správně nemusí zobrazit přiložené video, 
místo něj tam můžeme být video z jiného článku. Stránku stačí 1-2x aktualizovat a mělo by to být v pořádku. Děkuji za pochopení

Cesta wrestlingové legendy: Druhá část: Korporace

25. prosince 2010 v 15:08 | Soft |  Wrestler

 V této části se dozvíte vše podstatné o tomto seskupení, které se stalo pro The Rocka důležitým mezníkem.


+ titulové zápasy


Diváci si The Rocka oblíbili, zvláště kvůli jeho vtipným průpovídkám. Na chvíli tedy ztvárňoval face charakter. To byl počátek sporu s Vince McMahonem.

Tedy McMahonův "problem with the people" vs. "The Peoples Champion" Další přezdívka, kterou The Rock s oblibou používal.

  • Velký zvrat nastal na Survivor Series na podzim roku 1998 se účastnil takzvaného "Deadly game" turnaje o WWF titul. V prvním zápase ho měl čekat Triple H. Na poslední chvíli však dostal jiného soupeře. Big Boss Mana. Nedá se to nazvat jako zápas, protože se z toho stal snad nejkratší zápas v historii. Trval pouhé 4 sekundy!
Koukněte na video a raději při něm ani nemrkejte. 

                                       Ani jeden chvat. Jen převrácení na lopatky a počítání do 3

  • Postup do semifinále si zajistil vítězstvím nad Kenem Shamrockem. Předposlední soupeř na cestě k titulu byl The Undertaker. I přes něj postoupil. Sice ne úplně čistým způsobem, ale pravidla zněla jasně. The Rockovi chybí už jen krůček k zisku svého prvního WWF titulu. Tomu se ve finále pokusil zabránit Mankind. 
  • Konec zápasu byl ovšem ve znamení tzv. "Montreal screwjob." tj. skutečný podvod, za kterým stál Vince McMahon na téže akci v Montrealu v  roce 1997, kde podvedl Breta Harta tím samým způsobem, jako zde Mankinda. Shawn Michaels tehdy nasadil ten samý zakončovací chvat "Sharpshooter" který používal výhradně Bret Hart. Ten se sice nevzdal, ale právě Vince McMahon nařídil okamžitě stopnout zápas ve prospěch Michaelse, a Bret proto opustil WWF. Tehdy to byl skutečný podvod, protože Bret měl slíbenou výhru a Vince jej takhle zostudil před domácím publikem. Tady to byl je domluvený remake. Nicméně The Rock získal svůj první WWF titul. A přátelství McMahonů taktéž. Face charakter byl rázem pryč. 

                                                      První část finálového zápasu

Druhá část
  • Mankind se dočkal odvety na show In Your House: Rock Bottom. 
                                                Promo a první část zápasu


                 Mankind vyhrál pomocí submission, ale podle Vince se The Rock nevzdal. Uznal sice výhru                         Mankinda, ale titul zůstal The Rockovi. Tím začal spor mezi těmito dvěma.

  • Z výhry a zisku titulu se Mankind radoval 4.1. 1999 v Raw. S pomocí DX a Stone Colda.

                              

  • Doslova extrémní zápas se mezi těmito borci odehrál v lednu na Royal Rumble. V tomto druhu zápasu se stanete vítězem pouze tehdy, pokud protivník vysloví do mikrofonu "I quit" The Rock si ale tuto frázi nahrál z jednoho rozhovoru Mankinda, a nakonec se ozvala, z repro beden. Titul byl jeho.   • Další zráta titulu v zápase v prázdné hale, v přestávce amerického Super Bowlu
Zápas se téměř celý odehraje mimo ring. A konečné odpočítání The Rocka je skutečně unikátní  • Třetí zisk titulu si The Rock zajistí výhrou v zápase se žebříky v Rawu, 15.2 1999. S pomocí Big Showa.
  • Mankind byl mimo z boje o titul. Novým vyzyvatelem a soupeřem Korporace se stal Stone Cold Steve Austin. Souboj The Rocka a Stone Colda se odehrál na nejdůležitější wrestlingové akci. Na patnácté Wrestlemanii.

Promo

ZápasThe Rock se dočkal odvety na Backlash v zápase, kde byl rozhodčím Shane McMahon. Taktéž z korporace. I přes to, ale Stone Cold obhájil.

To co zápasu předcházelo, uvidíte v tomto promuThe Rock se stával opět velmi populární, hlavně díky svému humoru, který vkládal do každého svého vystoupení.

The Rock se po čase začal objevovat v týmových zápasech. Párkrát i se Stone Coldem. 

Jako face(oblíbený) wrestler, se postavil proti Corporate Ministry. Jejími hlavními tvářemi byli Triple H, The Undertaker a Vince McMahon. Na show Kind Of The Ring, se utkal v titulovém zápase proti The Undertakerovi. Ten ale obhájil. Poté už vedl spor s DX, v čele s Triplem H. 

The Rock vs Triple H ve Strap zápase (zápasnící jsou k sobě přivázaní lanem) o možnost utkat se v titulovém zápase. Mr. Ass však zasáhl do zápasu. Vítězem se stal Triple H

S prvním jmenovaným se poté utkal na Summerslamu 1999 v "Kiss my ass" zápase. The Rock zvítězil na počítání. 

Sestřih toho nejdůležitějšího co se odehrálo mezi těmito dvěmaThe Rock se poté dvakrát utkal s tehdejším šampionem Triplem H. Ten obhájil.

                                                  ...

"Rock and Sock Connection" v další části !
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jurasek Jurasek | E-mail | Web | 13. října 2011 v 4:42 | Reagovat

Dobrej blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama