Je možné, že se na blogu vyskytuje technická chyba s videi které přeskakují, takže v článku se správně nemusí zobrazit přiložené video, 
místo něj tam můžeme být video z jiného článku. Stránku stačí 1-2x aktualizovat a mělo by to být v pořádku. Děkuji za pochopení

Podrobné story: The Rock vs. John Cena aneb souboj generací nejen v ringu

2. srpna 2010 v 21:07 | Soft |  Wrestler
Troufám si říci, že wrestlingové fanoušky spojuje jedno slovo k těmto dvoum jménům . Vysněný. Tak by se dal nazvat jejich spor, zápas či jiná konfrontace. Rozhodl jsem se to trochu rozepsat a naplnit článek fakty u kterých se nebudete nudit a některé vedou i k hlubšímu zamyšlení. Proto se nelekejte délky:) A že nejste wrestlingový fanda? Nevadí. Nepůjde jen o wrestling, nato vsaďte své klávesnice.


 • Náznaky se objevily už v roce 2008, na Hall of Fame ceremoniálu, který uváděl The Rock a zpočátku měl pro sebe dost prostoru pro pobavení a kde skutečně exceloval a obecenstvo mu zobalo z ruky. Jak je u něj zvykem.
Tady je drobná narážka na Cenův film The Marine
The Rock prozradil s jakými třemi wrestlery by se
  chtěl utkat, ale neměl tu možnost.Mezi nimy je i John Cena.


Od té doby se začal internet množit zprávami o jeho návratu a zápasu s Cenou. Nejvíce na Youtube.com, kde vznikaly tucty promo videí. To byl rok 2008.

*
 • V roce 2009 se zájem o tento generační duel velmi podobný tomu z Wrestlemanie 18, kde se The Rock utkal s Hulkem Hoganem v zápase též známém jako Icon vs. Icon match, ještě zvýšil zvláště před Wrestlemanií 25. Předtím se Cena vyjádřil v jedné z talkshow, kde přišel propagovat svůj druhý film 12 Rounds a Wrestlemanii. The Rocka komentoval né moc lichotivě.Dozvíte se proč.

 • The Rock se dříve mnohokrát zmiňoval o tom, že miluje wrestling a celý business okolo toho. John Cena neváhal a začal toto kritizovat ve smyslu, že nechápe proč ,,zradil,, fanoušky a odešel k filmu i přes výše zmiňovaná tvrzení. Proč vlastně The Rock odešel k filmu? V dalších řádcích to trochu proberu.
*
 • Předem oznamuji, že to nemusí být pravý důvod ukončení jeho kariéry wrestlera:) Ale k zamyšlení to je. Jednoduše shrnu to (pro mě) nejlepší vystvětlení odchodu od wrestlingu. Nemyslím si, že je Dwayne lhář co fanoušky tahá za nos. Dwayne Johnson (The Rock) je především bavič, který umí bavit výkonama v ringu, ať už po sportovní stránce nebo té herecké. Akorát přišla doba, kdy se přiklonil výhradně k té herecké stránce.

 • Přitom wrestling stále miluje, ale takříkajíc změnil svůj business. Když se nad tím zamyslíte, tak je to zvláštní. Člověk, který měl a má obrovskou slávu a potenciál bavit, se rozhodl začít ,,od píky,, tentokrát mezi herci a právě tou chutí dosahovat stále vyšších cílů ho obdivuji. To jestli se mu to povedlo prorazit mezi herci, nechám na vás, ale můj názor asi znáte. Stále má na své straně mnoho obdivovatelů(fanoušků) a přesto si dokázal udržet i přízeň těch wrestlingových.

 • Myslím, že se k tomu dá přičíst i fakt, že Dwayne stejně tak miluje i posilování, kterého se nebude chtít vzdát. Vše popisuje tento výrok z M&F magazínu: ,,Trénink nejenže báječně nastartuje můj den, ale poskytne mi nekonečné zásoby energie a entusiasmu. Ať už jsem pak vystupoval na Wrestlemanii, nebo trávil 16 hodin denně na placu během natáčení, trénink nechal můj rezervoárenergie otevřeny. Na vlně entusiasmu jsem se pak vezl po zbytek dne i noci"

 • Podíváte-li se na fakt, že většina wrestlerů v po čtyřicítce začíná mít určité zdravotní omezení způsobená jejich aktivitami v ringu... Dwayne toto nejspíš nechtěl riskovat a odešel ve formě s jakou i přicházel. Spolu se Stone Coldem Stevem Austinem to byly nejen podlě mě nejvýraznější postavy zlaté éry wrestlingu jako takového. Tedy 1998- 2003 též období nazývané Attitude Era. Odejít společně v nejlepším, to tyhle dva pojí. Spolu snimi odcházela celá 2. generace a nastupovala třetí v čele s Johnem Cenou, který je tváří WWE v současné době, jako byl tehdy The Rock.

*
 • Takže John Cena kritizoval jeho filmovou kariéru? Že to říká zrovna on?
John ani neví co říká. Dwayne byl wrestler na svém vrcholu. Natočil první film. Poté druhý a tak to šlo dále. John Cena je v současnosti na vrcholu. Natočil první film. Poté druhý. Že vám to něco připomíná? Ano je to ten samý začátek jako u The Rocka. Ovšem s jednou velkou vyjímkou. The Rocka si do prvních rolí vyhlídli režiséři. Všechny filmy Johna Ceny vyšli ze filmových studií WWE. John Cena přitom hrdě hlásí, že wrestling neopustí, ikdyž to může nasvědčovat o opaku a myslí tím The Rocka. John by ani wrestling nemohl opustit pokud by mu nenabídli role, ale od režiserů, ne od těch v WWE. Já jsem neviděl celý film od Johna Ceny a tak si netroufám tvrdit, zda je dobrý herec a má na to se prosadit. Ale co bude John dělat, až mu (nebo spíš jestli) nabídnou roli od ,,normálních,, režiserů ?

 • Předpovědi těch, kteří tak rychle zaplavili internet se naplnili. Při 10. výročí show Smackdown, kde se The Rock objevil naposledy v roce 2003, téměř potvrdil svou účast jako Raw Guest Host. Mělo se tak stát 4.1. 2010, ale kvůli povinostem s promo akcemi k filmu Toth Fairy v Mexiku za něj naskočil Mike Tyson. Poté prozradil, že s Vincem mluvil a chystají spolu něco velkolepého co lidi bude zaručeně bavit, to vše mělo proběhnout v létě. To prozradil v rozhovoru v rádiu.

 • Jak se dalo čekat, vznikla další mánie ohledně těchto dvou. Jak jinak než před Wrestlemanií 26. Další vytvořené plakáty a videa. A vypadá, že největší pravděpodobnost k setkání byla právě tehdy. Kreativní tým se o tuto příležitost udájně hodně zajímal a skutečnost, že spolu Vince a Dwayne mluvili napovídá tomu, že o tom mohla padnout řeč.

 • The Rock se tedy prozatím stále drží svého prohlášení, že do ringu k zápasu se jen tak nevrátí. Nastalo léto a sním se blížil i slibovaný návrat jako Host. Show Raw, která byla ohlášená na 7.6. ještě k tomu konaná v jeho městě Miami k tomu ještě 3- hodinová což nebývá tak časté. Pochyboval by snad někdo o tom, že se tam neobjeví? WWE chtěla asi překvapení a proto byl návrat opět odložen.

*
 • Teď se má situace následovně: v show Raw nyní probíhá příběh se seskupením zvaném Nexus. Sedm chlápků co dělá ,,bordel,, v celé show, která má anonymního manažera, co (jakože) určuje zápasy, řídí celou show a dělá pořádek mezi Nexusem a s některými jedinci z rosteru. Hádejte kdo vede tu ,,hodnou,, partu show Raw., která se snaží zabránit právě Nexusu, aby ovládl show? Samozřejmě John Cena:) Anonymní manažer zasílá příkazy v podobě emailu, který komentátor přečte. Připomínám, že je to sehrané a není to v reálu :)

 • Otázkou je, kdo je ten anonymní manažer? Zpočátku se zmiňovalo jméno Stone Colda a to proto, že se z emailu ozvaly všelijaké jeho hlášky a byl to signál, že manažer je právě on. V další show se však objevily další hlášky legendárních wrestlerů. Proto je jasné, že WWE se snaží fanoušky zmást a snaží se vyvrátit všelijaké spekulace. Ovšem takový systém působí dojmem : hlášky těch wrestlerů co zazněly znamenají, že onen wrestler to nebude. Ale může být.

 • V anketách všelijakých stránek o wrestlingu vede s velkým náskokem The Rock. Snad i proto, že jeho fráze ještě nezazněly. Nyní je další možnost, aby se tito dva setkali. 15.8. se koná největší PPV show léta- SummerSlam a opět tomu může nasvědčovat místo konání v Los Angeles. Hollywood je tak blízko:) Tam se utká Nexus proti týmu Johna Ceny a já si myslím, že odhalení anonymního manažera proběhne právě tam nebo na show Raw následující den. Ovšem je tady i fakt, že Dwayne začíná pracovat na pokračování filmu Rychle a zběsile v San Juan.

*
Dočkáme me se? Co myslíte?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama